במפגשים משוחח הסופר על נושאים הנוגעים בספריו: "המרגל האבוד והשמלה הירוקה", "תעלומת העיניים השחורות-כחולות" ו"עמית, דלית ושביט בתעלומת המודעות התלושות". אלכס משתף את הילדים בתהליך כתיבת ספר, הקשר בין חייו האישיים של הסופר לעלילה תוך שיתופם בפרטים אוטוביוגרפים מחייו והשתקפותם בספריו.
 
המפגשים מתאימים לילדי שכבות ג'-ז'.
לפרטים נוספים >>
על אלכס פז־גולדמן >>
ביקורות על ספריו של אלכס פז־גולדמן >>

 

מפגשי סופר עם אלכס פז־גולדמן

"המרגל האבוד והשמלה הירוקה"
 
על הספר:
"ככה מספרים שואה לנוער של ימינו!". זהו ספר סמי-אוטוביוגרפי על בן הדור השני לשואה שחי בצל הוריו הניצולים. המספר משתמש בעלילה בלשית כדי לספר סיפור עמוק הרבה יותר, שרק סופרים מעטים נגעו בו בספרות הנוער הישראלית. במרכז העלילה שני ילדים, מוטי וראובן, שדרך מרדפם אחרי מרגל נאצי מסוכן, חושפים את סיפור הוריהם ואת סיפור הילדות שלהם, שהיתה ואבדה, ובעצם את סיפורה של ארץ ישראל הפועלית, זו שלפני המרפסות שנסגרו בכל פינה, ולפני הבורגנות ודירות חמישה חדרים ומחשב בכל חדר. נבחר למצעד הספרים של משרד החינוך.
מערך שיעור על הספר "המרגל האבוד והשמלה הירוקה">> 
חומר הכנה למפגש על "המרגל האבוד והשמלה הירוקה" (מצעד הספרים תשע"ב) נכתב על ידי ד"ר איה מרבך וד"ר רחל עזוז>>
"תעלומת העיניים השחורות-כחולות"
 
על הספר:
זוכה פרס שרת התרבות ע"ש דבורה עומר לספר נוער מצטיין. אלכס פז־גולדמן חושף ללא מורא וללא משוא פנים את פרשת ילדי תימן הנעלמים. זהו  ספר נוער אמיץ ומותח, שלא מנסה לייפות עוולות, שלא מנסה לגונן ולטייח ולכסות, שכתוב עברית עכשווית בגובה העיניים אף שהוא מתרחש באמצע המאה שעברה, ועוסק בפרשה מושתקת, השנויה במחלוקת עד היום: פרשת ילדי תימן – תינוקות שנעלמו מבתי חולים בראשית ימי המדינה בתואנה שנפטרו, ולמעשה נמסרו לאימוץ ללא ידיעת הוריהם.
"עמית, דלית ושביט בתעלומת המודעות התלושות"
 
על הספר:
על רקע הרפתקה עכשווית ומרתקת שעושה שימוש גם בפייסבוק, יוטיוב וטלפונים סלולריים, שיש בה מקום גם ליחסי הכוחות המשתנים בין ההורים ובית הספר, מצליח אלכס פז־גולדמן לדון בחייהם של ילדים להורים גרושים מנקודת מבטם בדרך שאינה מתיילדת או דידקטית. קולה של דלית המספרת, משקף בצורה בלתי אמצעית עולמה של ילדה אחת בעידן הנוכחי שמתמודדת עם השינויים השונים המתרחשים בחייה לאחר שהוריה התגרשו. נבחר למצעד הספרים של משרד החינוך.
חומר הכנה למפגש על "עמית, דלית ושביט בתעלומת המודעות התלושות" (מצעד הספרים תשע"ז) נכתב על ידי ד"ר איה מרבך וד"ר רחל עזוז>> 

עקבו אחרי

  • Black Facebook Icon

אלכס פז גולדמן 2017